בוכהבוכה

קופת אורנגאוטן גולחה, איפרו אותה, והכריחו אותה לספק שירותי מין – עכשיו הסיפור שלה מרגש מיליוני אנשים

ישנם סיפורים שקשה לכתוב. אבל אנחנו גם יודעים כמה זה חשוב להביא לידיעה חלק מהדברים האכזריים שלמרבה הצער מתרחשים בכל העולם במאמץ לשים להם סוף.

אחד הסיפורים האלה הוא על קופת אורנגאוטן בשם פוני. פוני גולחה, שמו עליה תכשיטים, איפור ובגדים ואז הכריחו אותה לקיים מגע מיני עם אנשים מתועבים – רק כדי שמישהו יוכל להרוויח עליה כסף.

פוני הופרדה מאמא שלה כשהייתה גורה קטנה. היא הובאה לבית בושת בקרנג פנגי, אינדונזיה, שם קשרו אותה בשרשראות והיא הוחזקה כאסירה.

נשים היו צריכות לטפל בה והיא פחדה פחד מוות מגברים – לא מפתיע בהתחשב במה שעברה.

עשייה מתועבת

לפי דיווחי חדשות ב La Vanguardia, פוני הוכרחה לספק שירותי מין במשך כמה שנים. כדי להיראות יותר 'נשית', היא גולחה, שמו עליה איפור, בגדים, תכשיטים ובושם.

מסתבר שיש גברים שחושבים שזה מושך, ובתמורה לכמה מטבעות הם יכלו להשתמש בה כשרצונם. בבית הבושת היו נשים אמיתיות, אך הם העדיפו את פוני.

מספר ארגונים למען בעלי חיים דיווחו לרשויות המקומיות על אלימות בלתי נתפשת כלפי פוני. חקירה נפתחה על ידי הסוכנות לאיכות הסביבה ומשאבים טבעיים בקלימנטן, יחד עם ארגון הישרדות האורנגאוטן בבורנאו.

החילוץ

לבסוף, בשנת 2003, 35 שוטרים חמושים פשטו על בית הבושת כדי לשחרר את פוני. הבעלים של המקום, שראו שהם עומדים לאבד הכנסה רבה, סירבו לוותר על פוני, אך בסופו של דבר המשטרה הוציאה את הקופה מחזקתם.

"כשגיליתי שמשתמשים בה לשירותי מין ולא כחיית מחמד, הייתי מזועזע", אמר לון דרושר-נילסן פעיל למען בעלי חיים. "אולם הייתי נאיבי מדי ולא חשבתי שבני אדם מסוגלים לעשות דבר כל כך מחריד לבעלי חיים".

עד שפוני חולצה, היא סבלה מפגיעות פיזיות ונפשיות. לקח זמן רב עד שפרווה שלה צמחה שוב מכיוון שגילחו אותה בכל יום. בלי פרווה שתגן על העור העדין שלה, היא סבלה מעקיצות רבות ובעיות עור שונות.

ההחלמה והשיקום

ההתעללות ממנה סבלה השאירה אותה עם טראומה קשה.

"כשגבר התקרב אליה בבית המחסה, היא נכנסה לפינה ועשתה פיפי על עצמה. היא הייתה מבועתת מגברים", אמר קרמלה לאנו, מנהל ארגון למען בעלי חיים International Animal Rescue.

הארגון לקח חסות על פוני. הם נתנו לה מזון, ביטחון ואהבה. למרבה הצער, בגלל ההתעללות הרבה שעברה והעובדה שהפרידו אותה מאמא שלה בגיל כל כך צעיר, היא לא הייתה שורדת בטבע.

היום היא חיה בשמורת טבע לחיות בר, בסביבה טבעית ובריאה.

שם פוני תוכל להחלים לאט לאט, ואכן, הכוח והחוסן הנפשי שלה הרשימו את כולם – היא לאט לאט החלה לבטוח בבני אדם שוב.

זה מחמם לנו את הלב לדעת שפוני חולצה מהזוועות שעברה ונחשפה אליהם וקיבלה הזדמנות שנייה לחיים. אף בעל חיים לא אמור לעבור שום דבר דומה למה שקרה לפוני. שתפו אם אתם מסכימים. 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading…

0

כלב חולה ישן ברחובות במשך 11 שנים. יום אחד, הוא התעורר במרפסת של אישה והחיים שלו השתנו לנצח

תינוק שחרר נאד עוצמתי – התגובה של הכלב קורעת מצחוק מיליוני אנשים בכל העולם