LOLLOL OMGOMG אהבהאהבה כועסכועס חמודחמוד

עכשיו זה מדעי: נשיקות עם כלבים יכולות להיות טובות בשבילכם

מחקר חדש על אינטראקציה בין בני אדם לחיות טוען שלמרות הנטייה שלהם להריח ולאכול כל מיני דברים מהרצפה, כלבים דווקא עושים אתכם בריאים יותר עם נשיקות פרוביוטיות. אז תורידו את היוגורט ותנו לכלב שלכם נשיקה!

חוקרים במכללת אריזונה מאמינים שחיידקים שנמצאים בבטן של כלבים יכולים לעודד צמיחה של מיקרואורגניזמים חיוביים בבני אדם. הם מקווים לגייס משתתפים שיעזרו להם להוכיח את ההשערה.

"התפתחנו יחד עם כלבים באלפי השנים האחרונות, אבל אף אחד לא באמת מבין את הקשר המיוחד בין בני האדם לכלבים ומה גורם לנו להרגיש כל כך טוב לידם", אמרה הסטודנטית קים קלי שלומדת לדוקטורט באנתרופולוגיה.

"האם זה רק בגלל שהם פרוותיים ואנחנו אוהבים ללטף אותם, או שיש משהו נוסף שקורה מתחת לעור? השאלה האמיתית היא: האם מערכת היחסים בין בני אדם לכלבים נכנסה מתחת לעור? ואנחנו מאמינים שכן".

מחלקות שונות במכללת אריזונה יחברו למכללת קליפורניה, סן דייגו, כדי לבדוק אם קשר קרוב עם כלבים מחזק את הבריאות אצל אנשים זקנים.

"בסופו של דבר אנחנו רוצים לגלות, האם כלב מתנהג כמו יוגורט בכך שיש לו השפעה פרוביוטית?" אמרה קלי. 

אנחנו יודעים שילדים שגדלים עם כלבים נוטים להיות בריאים יותר מאשר ילדים שגדלים ללא כלבים. הם סובלים מפחות בעיות בנשימה ופחות דלקות באוזניים, והסיכוי שלהם לחלות באסתמה ואלרגיות הוא קטן יותר. המערכות החיסוניות שלנו מתחזקות על ידי חשיפה לכמויות קטנות של חיידקים אותן הן לומדות להדוף. חשיפה קבועה לחיידקים של כלבים הופכת ילדים להיות חסינה מפניהם.

מחקר נוסף הראה שבעלי כלבים נוטים להיות שמחים יותר ויש להם סיכוי קטן יותר לחלות במחלות לב. אז עכשיו מדענים מקווים להוכיח שבדיוק כמו ילדים – מבוגרים שחולקים חיידקי מעיים של כלבים הם בריאים יותר.

"אנחנו חושבים שכלבים יכולים לעבוד כפריוביוטיקה כדי לשפר את בריאותם של החיידקים שחיים בתוכנו. החיידקים הללו מוכרים יותר ויותר כממלאים תפקיד חיוני בבריאות הנפשית ופיזית שלנו, במיוחד כשאנחנו נהיים מבוגרים יותר", אמר ד"ר צ'ארלס רייסון, חוקר ופרופסור לפסיכיאטריה במכללת אריזונה.

"אנחנו יודעים שלא כל החיידקים הם טובים. אנחנו יכולים לחלות מאוד מהחיידקים 'הרעים', והרפואה המודרנית עשתה עבודה נפלאה כדי להגן עלינו מפני מחלות שונות שנוצרות מהחיידקים האלה, אבל למרבה הצער, על ידי ביטול החיידקים הרעים התחלנו גם לבטל את החיידקים הטובים".

המשתתפים במחקר צריכים להיות בני 50 לפחות ושלא היה ברשותם כלב בחצי השנה האחרונה לפחות. הם יצוותו לכלב מאחת מעמותות הכלבים בארצות הברית שיחיה איתם בביתם למשך שלושה חודשים. החוקרים יעריכו בצורה לא פולשנית את הדיאטה, רמת הפעילות הגופנית, חיידקי מעיים והמערכת החיסונית של המשתתפים במחקר. הכלבים יעברו הערכה דומה.

המבחנים יחזרו על עצמן במשך חודש, חודשיים ושלושה חודשים כדי לראות אם יש שינוי חיובי בחיידקי המעיים אצל בני האדם או הכלבים. הם יבדוק גם אם יש שינויים בריאותיים אצל בני האדם והכלבים, כמו גם שינויים נפשיים.

רוצה כלב בריא ומאושר יותר?

הצטרף חינם לניוזלטר שלנו שמלא בטיפים מעולים לך ולכלב שלך!

אל תדאגו. אנחנו לעולם לא שולחים ספאם.

תגובות

Leave a Reply
 1. בושה של כותרת, בושה של מאמר "עכשיו זה מדעי"?? לא זה לא מדעי בכלל לא מדעי זה:
  "חוקרים במכללת אריזונה מאמינים ש…" – הם מאמינים במשהו ומתכננים מחקר, המחקר יכול
  להוכיח שהם טועים מאוד וכלבים דווקא עלולים להעביר טפילי מעיים וחיידקים מזיקים לילדים,
  ומה אז מי יקח אחריות על ההטעיה שלכם?
  זה יהיה מדעי *א ח ר י* שיעשו מחקרים לא לפני!
  וגם לא מחקר יחיד ע"י קבוצה שבטוחה מה התוצאות צריכות להיות.

 2. גיבוב של שטויות ..
  ליקוק של כלב מעביר מליוני חדקים רעים לאדם
  לכל כלב יש חיידקים שטובים לו אבל מאוד מסוכנים לאדם
  כלב מלקק את הישבן ואוכל דברים שיש בהם חיידקים שאדם לא יכול להתמודד אתם
  אז איך לעזאזל ליקוק של כלב יכול להיות מועיל לאדם ?

  ממש אבל ממש מקווה שיתבעו אותכם על זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Loading…

0

אדם לחץ על הבלמים כאשר גור כלבים זינק מול המכונית שלו – הבין שהוא מנסה להשיג עזרה לחברים שלו

20 כלבים מדהימים עם הפרווה הכי מיוחדת שתראו. בקושי זיהיתי ש #19 הוא פאג